• 001
  • 006
  • 005
  • 002
  • 003

Je máslo opravdové máslo? A odkud pochází maso, které jí moje dítě?

Dobrý den, 

měla jsem pár všetečných otázek na dodavatele stravy do školky mého syna a napadlo mě odpovědi sdílet i s ostatními, třeba to bude zajímat i ostatní rodiče:
 
Maso, ovoce a zelenina od místních dodavatelů, jogurty pokud možno české, máslo je opravdové máslo. Tak vypadá jídelníček více než dvaceti dětí v chomutovské Montessori rodinné mateřské škole.
Ke svačinkám dostávají malí strávníci obilninové kaše, různé pomazánky, pečivo celozrnné i sladké domácí, které pečou kuchařky Sociálních služeb Chomutov. Ty s náležitou péčí zajišťují také obědy pro školku, například polévky jsou z čerstvého masa a kořenové zeleniny, ne z polotovarů. Zelenina a ovoce pochází od farmářů a prodejců z Lounska, občas je doplněno dovozovým ovocem. Vepřové a hovězí maso, které se objevuje na talířích v mateřince, je od Jatek Jirkov nebo firmy Hajšo z Hory sv. Šebestiána. K odpoledním svačinkám jsou podávány ovocné a zeleninové saláty, jogurty, domácí pudinky s piškoty či cereální lupínky, především kukuřičné s minimálním množstvím cukru a tuku.

Jídelníček je sestavován podle pomůcky ke stanovení doporučené pestrosti stravy v rámci školního stravování, která stanovuje například kolikrát v měsíci má být do jídelního lístku zařazen rybí, mléčný, luštěninový pokrm apod. 

Jako každá školka, chtěla by i chomutovská Montessori mít vlastní kuchyň a připravovat jídla pro děti rovnou na místě, v impozantní vile v Čelakovského ulici, bez nutnosti dovážení. Investice na úpravu prostor však v tuto chvíli přesahují možnosti zřizovatele. Nicméně naděje umírá poslední: „Jedna z maminek nás přihlásila do pořadu televize Prima Jak se staví sen, bylo by úžasné, kdyby to vyšlo,“ prozrazuje Pavlína Kratochvílová, jednatelka obecně prospěšné společnosti Montessori rodinná mateřská škola.

Přikládám fotku z jídelny.

Přeji klidné předvánoční dny.

Eva Dušková


clanky-00
podpora-00

Adresa

  • Čelakovského 1017/14
    Chomutov 430 01

Kontakt

  • 608 081 838
  • 606 865 111
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provoz mateřské školy

Září - Červen 6:30 - 16: 30
Červenec - Srpen Letní provoz

Facebook

Facebook logo